Dečiji Panda festival

DEČIJI FESTIVAL – “BUDI ODBOJKAŠ”

U ORGANIZACIJI OK “PANDA” VRANJE

DEČIJI PANDA FESTIVAL je takmičenje u organizaciji ODBOJKAŠKOG KLUBA “PANDA” organizovano za devojčice i dečake uzrasta od 7 do 14 god. na teritoriji Pčinjskog okruga.

Festival će se igrati u dva ciklusa po dva meseca (novembar i decembar, mart i april) tj.:

  • ZIMSKI DEČIJI PANDA FESTIVAL
  • PROLEĆNI DEČIJI PANDA FESTIVAL

Igraće se u sali Tehničke škole i Specijalne škole u Vranju 2 puta godisnje. Utakmice ce se igrati vikendom (subotom i nedeljom).

Festival je osmišljen kako bi se na njemu takmičila deca koja tek treba da postanu kandidati za prelazak u takmičarske selekcije i sva deca koja treniraju i vole odbojku, a koja nisu prošla visoke kriterijume selektiranja ka takmičarskim ekipama.Taj momenat bavljenja decom koja nisu prošla selekcije nas čini veoma specifičnim u odnosu na sve ostale klubove i škole jer i ta deca zaslužuju da imaju svoja takmičenja, da se kroz njih razvijaju i druže sa svojim vršnjacima.

„DEČIJI PANDA FESTIVAL“ finansirace se isključivo iz budžeta OK „PANDE”. Pobednici(prvoplasirani, drugoplasirani i trećeplasirani) dobiće pehare, medalje i diplome, a najistaknutiji takmičari dobijaju i vredne nagrade.

Takmičenje se odvija u sledećim kategorijama:

  • 1996. godište i mlađi (mešovito devojčice i dečaci)
  • 1995. i 1994.  godište devojčice

OPŠTE PROPOZICIJE TAKMIČENJA

Na dečijem “Budi odbojkaš” festivalu u sezoni 2008/2009 nastupaju takmičari svrstani u dve kategorije: devojčice 1995. i 1994. i mešovito 1996. i mlađi.

Ekipa može brojati najmanje 8, a najvise 12 igrača. U igri u mešovitoj ekipi  mogu biti najviše dva dečaka i to dijagonalno postavljeni u terenu. Igrači ne mogu  nastupiti ako nisu na spisku, koji je overen od strane organizatora festivala, a koji se predaje pre početka festivala.

Za kategoriju 1995. i 1994 igralište je dimenzija 9mx18m. Za kategoriju 1996. i mladji igralište je  9m x 12m.Visina mreže za 1995. i 1994 je 2,20m a za 1996. i  mlađe je 2,00m.

U kategoriji 1995. i 1994. dozvoljeno je koristiti dve vrste servisa: ŠKOLSKI i TENIS SERVIS sa 9.m.

U kategoriji 1996. i mlađi dozvoljeno je koristiti jednu vrstu servisa: ŠKOLSKI SERVIS sa 6.m.

Trener je obavezan da u slučaju osvajanja 3 poena na servisu, naloži promenu načina izvođenja istog u jednostavniji za prijem kako bi započelo nadigravanje.

Dozvoljen je neograničeni broj izmena s tim da se zamenjen igrač mora vraćati u igru umesto igrača koji ga je zamenio.

Utakmice se igraju po sistemu na dva poena razlike u dva dobijena seta do 20 poena. U slučaju neresenog rezultata igra se treći set do 15 poena. Utakmice sude odbojkaške sudije delegirane od strane organizatora.

Ekipa koja osvoji prvo mesto na festivalu dobija prelazni pehar koji ostaje u školi iz koje dolazi pobednička ekipa, do sledećeg festivala. Članovi ekipe koja bude ukupni pobednik svih festivala dobijaju medalje, pehar i diplome u trajno vlasništvo.